Senior Android Developer

DataArt zajmuje się tworzeniem oprogramowania i konsultingiem w branży IT od 1997 roku. Zwracają się do nas firmy, które tworzą ciekawe produkty i usługi, zarządzają złożonymi procesami biznesowymi i dążą do pokonania konkurencji za pomocą współczesnych technologii. Pomagamy naszym klientom dobierać takie technologie, tworzymy je, wdrażamy, wspieramy oraz modernizujemy.
Prowadzimy kilka projektów, w których jest zapotrzebowanie na doświadczonych specjalistów Android. Warto wspomnieć, że pracujemy nad systemami dużego supermarketu internetowego. Tworzymy także platformę umożliwiającą zdalne sterowanie sprzętem RTV i AGD. Mamy wolne stanowiska pracy zarówno w konkretnych projektach, jak i w zespołach pracujących jednocześnie z kilkoma klientami w ramach jednego obszaru. Jak wszyscy nasi specjaliści, inżynierowie Android mogą spróbować swoich sił w różnych projektach DataArt.
DataArt zatrudnia specjalistów nie tylko do realizacji konkretnego projektu, ale przede wszystkim do długotrwałej i owocnej pracy w zespole. Projekty cały czas się zmieniają, a sama firma z własną infrastrukturą, wsparciem i narzędziami do rozwoju profesjonalnego pozostaje niezmienna.
DataArt ma płaską strukturę organizacyjną: nie mamy przełożonych i podwładnych. Inżynierowie komunikują się bezpośrednio z przedstawicielami klientów, ponadto wybór narzędzi do pracy także należy do nich. Prowadzimy dla pracowników bezpłatne kursy językowe i poświęcone technologiom, organizujemy konferencje międzynarodowe oraz uczestniczymy w zdarzeniach zewnętrznych. Dodatkowo zapewniamy pracownikom ubezpieczenie medyczne i troskliwą opiekę.
DataArt posiada 20 centrów rozwoju oprogramowania i sprzedaży (Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Argentyna, Niemcy, Bułgaria, Polska, Rosja, Ukraina, Łotwa). Nasi specjaliści mogą pracować (w zależności od preferencji) w dowolnym centrum przez określony czas, po wcześniejszym uzgodnieniu tego z osobami odpowiedzialnymi za prowadzenie projektu.

Wymagania

  • Doskonała znajomość programowania i projektowania obiektowego (OOP i OOD) oraz struktur danych.
  • Doświadczenie w tworzeniu aplikacji z wykorzystaniem Android SDK min. 3 lata.
  • Znajomość technologii web services (w tym REST APIs).
  • Doświadczenie w pracy z bazami danych SQLite.
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie.

Doceniamy

  • Doświadczenie w tworzeniu aplikacji na platformy iPhone, Blackberry, Windows Mobile, Symbian.
  • Własne aplikacje w Android Market.
  • Doświadczenie w tworzeniu aplikacji z wykorzystaniem Android NDK.

Sprawdź,
jak się u nas pracuje
i co oferujemy

Praca w DataArt