Daniel Piekarz

Daniel Piekarz

Nowy Jork

Vice President of Business Development, Healthcare & Life Sciences

Biografia

Daniel Piekarz jest odpowiedzialny za rozwój biznesu DataArt w branży medycznej, kieruje współpracą z firmami farmaceutycznymi oraz instytucjami medycznymi. Dołączył do zespołu DataArt w 2013 roku, dysponując już w tamtej chwili ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w zastosowaniu technologii IT w biologii i medycynie. Daniel dba o usługi technologiczne świadczone wielu firmom zajmującym nadzorem nad badaniami klinicznymi, zapewnieniem dostępu do lekarstw i automatyzacją sprzedaży środków medycznych.

Przed podjęciem współpracy z DataArt zajmował stanowiska kierownicze w kilku międzynarodowych firmach medyczno-technologicznych: od startupów do wiodących korporacji farmaceutycznych, takich jak: Merck Medco i Medidata, gdzie był odpowiedzialny za automatyzację systemu ewidencji leków wydawanych na receptę, wsparcie produkcji, outsourcing oraz przygotowanie technologiczne specjalistów.

Jako weteran amerykańskiej armii, Daniel jest specjalistą w dziedzinie broni nuklearnej, biologicznej i chemicznej. W czasie operacji Restore Hope oraz Condor był odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa misji humanitarnych w południowej Somalii, za co otrzymał certyfikaty uznania.

Posiada Honors Certificate in IT Networking and Security przyznany przez Instytut Technologiczny Chubb oraz dyplom Army NBC Defense Facility. Zdobył tytuł licencjata Socjologii i Prawa w Ramapo College w New Jersey.