Eugene Goland

Eugene Goland

Nowy Jork

Co-Founder, President

Biografia

Eugene posiada 20-letnie doświadczenie w branży IT. Dzięki jego szczegółowej ocenie potencjału rynku oprogramowania offshore w 1997 roku powstała DataArt. Dzięki innowacyjnemu, partnerskiemu podejściu do współpracy z developerami narodziła się unikalna kultura organizacji.

Eugene współpracuje ściśle z zespołem liderów DataArt, mając ogromny wkład w planowanie strategiczne, rozwój firmy, zarządzanie obszarami działania oraz kluczowe partnerstwa. Oprócz tego to właśnie on był pomysłodawcą oraz osobą odpowiedzialną za uruchomienie wewnętrznego systemu CRM.

Przyczynił się również do wdrożenia wielu efektywnych projektów, m. in. Mail.ru, opartego na autorskiej technologii opracowanej przez DataArt, który został pomyślnie skomercjalizowany. W tym momencie Mail.ru jest największym portalem internetowym w Europie Wschodniej.

Eugene Goland jest liderem stowarzyszenia OOBP.org, społeczności profesjonalnej, która skupia się na zwiększeniu efektywności w outsourcingu. Oprócz tego jest przewodniczącym działu SME Global Sourcing w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Profesjonalnych Firm Outsourcingowych (IAOP) oraz członkiem komitetu konsultingowego w organizacji Billion Minds Foundation.

Eugene ukończył studia informatyczne na Uniwersytecie w Nowym Jorku oraz otrzymał tytuł MBA w Szkole Biznesu Roberta Smitha na Uniwersytecie w Maryland.