IT talk JS 404

4 kwietnia

czwartek, 17:30

Wstęp darmowy

Lublin,
Centrum Spotkania Kultur,
Pl. Teatralny 1, poziom -1

Specjalnie dla nas pojawi się w Lublinie Dariusz Kalbarczyk (7N) tematem „Angular 101”. Swoją prezentację pt. „Object Oriented Reactive Programming” przedstawi Igor Chulinda (DataArt), a z tematem „Interfejs monadyczny i jego zastosowanie w JS” wystąpi Maciej Sikora (DataArt). Szczegółowa agenda już wkrótce.

Object Oriented Reactive Programming [EN]

It's a speech about very generic concept that used in libraries like MobX, Vue, Aurellia, $mol, MetaF as one of their main building blocks.

It contains high-level implementation overview of this pattern in JS, comparison to FRP and answer to question "Is it possible to combine OOP and FP?"

Igor Chulinda (DataArt)

Urodzony na Ukrainie, aktualnie mieszka w Polsce. Senior full-stack developer. Wielki fan TypeScriptu, node.js, OpenAPI. Jeden z kontrybutorów ts-jest. Maintainer baset.

Pierwsze 6 lat kariery spędził w niewielkich startupach w fazie początkowej, jako Lead Engineer/Team Lead/Tech Lead/CTO. Od 3 lat związany z DataArt, gdzie pracuje na stanowisku JS developera.

Angular 101 [PL]

Celem prezentacji jest pokazanie możliwości jakie daje programiście kanciasta platforma. Angular to nie tylko web ale także mobile i desktop. Dlaczego warto zainteresować się Angularem? Od czego zacząć? Jakie są dobre praktyki? Jak poprawić wydajność? Jak stworzyć jeden projekt z którego wygenerujemy aplikację na 3 różne platformy? To tylko kilka z pytań na jakie postara się odpowiedzieć prowadzący.

Dariusz Kalbarczyk (7N)

Doświadczony programista (7N), trener (NG-LEARN) od ponad 18 lat związany z rynkiem IT. Fascynat nowych technologii, social mediów, współautor książki „AngularJS. Pierwsze kroki”. Twórca grup: Angular Warsaw, Angular Kraków oraz jednej z największych na świecie konferencji poświęconej Angularowi NG-POLAND.PL Twórca JavaScriptowej konferencji JS-POLAND.PL oraz aktywny działacz grupy GDG Warszawa. Przez lata współpracujący z największymi firmami na rynku finansowym i telekomunikacyjnym. Po godzinach miłośnik ciężkiego brzmienia, basista i cyklista. Z Angularem związany od 6 lat. W czasie tym brał udział w tworzeniu między innymi, opartego o najnowsze technologie, bankowego systemu transakcyjnego, przeznaczonego na urządzenia mobilne czy systemu do obsługi ubezpieczeń grupowych.

Interfejs monadyczny i jego zastosowanie w JS [PL]

Wystąpienie obejmie temat monad, ich przykładów oraz możliwego zastosowania. Bez większych wycieczek do teorii kategorii postaram się wytłumaczyć, czym cechuje się interfejs monadyczny i co umożliwia.

Maciej Sikora

Programista, pasjonat, człowiek pełen pomysłów (niezrealizowanych). Pomiędzy programowaniem w pracy i w domu, stara się znaleźć czas dla syna i żony. Lubi poniedziałki. Na co dzień zajmuje się tworzeniem aplikacji w React i TypeScript, pełni rolę lidera technicznego w międzynarodowym projekcie zajmującym się transportem morskim.