DataArt kolejny raz Partnerem WrocNET Community

15 października

wtorek, 18:30

Wstęp darmowy

Mleczarnia, Wlodkowica 5, Wroclaw

Przyjdź 15 października na spotkanie wrocławskiego community .NET, którego jesteśmy Partnerem.

Zapraszamy na 120. spotkanie Wrocławskiej grupy .NET.

➡️ Kamil Grzybek

www.kamilgrzybek.com
https://twitter.com/kamgrzybek

Architekt, Team Leader oraz programista związany z technologią .NET od ponad 11 lat. Absolwent Politechniki Warszawskiej i kierunku Informatyka o specjalizacji Inżynieria Oprogramowania. Zwolennik podejścia Software Craftsmanship, Agile, automatyzacji, Czystego Kodu oraz pragmatycznego rozwiązywania problemów zgodnie z ich klasą. Pasjonat tematów związanych z architekturą oprogramowania i projektowaniem systemów. Entuzjasta i praktyk Domain-Driven Design.
Przemyślenia dotyczące wytwarzania oprogramowania opisuje na swoim blogu http://www.kamilgrzybek.com i Twitterze: @kamgrzybek.
Związany z firmą ITSG Global, gdzie jako architekt, programista i konsultant odpowiedzialny jest za wytwarzanie oprogramowania dla firm z branży finansowej, medycznej i Big Data.
Prywatnie - mąż, tata ukochanej córeczki, opiekun niesfornego psa, biegacz - amator i pasjonat samodoskonalenia żyjący zgodnie z Sokratesową dewizą - "wiem, że nic wiem".

➡️ Czysty model domenowy: Domain-Driven Design taktycznie i praktycznie

Podejście Domain-Driven Design służące do radzenia sobie ze skomplikowanymi wymaganiami i regułami biznesowymi zaproponowane przez Erica Evans'a w 2004 roku przechodzi
renesans. Powodem tego jest rozwój technologiczny w postaci nowoczesnych platform i bibliotek, popularyzacja architektury wielousługowej i stylów architektonicznych takich jak CQRS ale przede wszystkim - co raz większe wyzwania stawiane przed oprogramowaniem.
Architekci i programiści co raz częściej sięgają po wzorce strategiczne i taktyczne DDD z nadzieją, że pomoże im to poradzić sobie ze złożonością ich systemów. Niestety, nawet przy dobrze dobranej strategii nasze podejście może skończyć się niepowodzeniem gdy nieumiejętnie implementujemy Model Domenowy.
Na prezentacji omówimy na przykładach jak przy użyciu taktyk DDD zaimplementować "czysty" Model Domenowy, który jest adaptacyjny do potrzeb biznesowych i zarazem jest w stanie udźwignąć wysoką złożoność. Taka implementacja nie jest łatwa, ale na szczęście mamy do dyspozycji arsenał praktyk, zasad i paradygmatów programowania obiektowego, które posłużą nam do osiągnięcia tego celu.
Omówimy m. in. najważniejsze atrybuty Modelu Domenowego takie jak nazewnictwo, enkapsulacja czy niezależność od infrastruktury. Rozpatrzymy zasady dotyczące Agregatów - ich granicy, persystencji, walidacji. Pozbędziemy się "obsesji prymitywnych typów", która nijak się ma do języka biznesu. Otoczymy nasz Model Domenowy odpowiednią architekturą, która nie tylko nie będzie przeszkadzać w jego rozwoju, ale będzie ten rozwój wspierać. To wszystko nie mogło by się odbyć bez testów jednostkowych, których użycie jest koniecznością przy systemach, które mają być gotowe na zmianę. Wszystko w ramach DDD zgodnie z zasadami czystego kodu jak na "rzemieślników oprogramowania" przystało. Challenge accepted!

Program

18:30

Początek

18:40

Kamil Grzybek "Czysty model domenowy: Domain-Driven Design taktycznie i praktycznie"

19:30

Przerwa / networking

20:00

TBD

20:50

Zakończenie / networking