IT talk “Słów kilka o Frontendzie”

13 lipca

czwartek, 18:00

Wstęp darmowy

DataArt,
Plac Grunwaldzki 23,
6 piętro,
Wrocław

„Podział kodu w aplikacjach React JS”, Alexander Suevalov, Senior Developer

Wiele osób jest zdezorientowanych, kiedy ma do czynienia z pojęciem podziału kodu.  Niektórzy używają go nie rozumiejąc w pełni, jak robić to dobrze. Nie jest to jednak tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Powinniśmy więc zacząć używać tej praktyki szerzej. Podzielmy to!

Alexander Suevalov

Programista Frontend, który już od 6 lat nieustannie tworzy rozwiązania z użyciem JavaScript. Pracuje w DataArt, jest zwolennikiem porządku, automatyzacji oraz usprawniania procesów. Często występuje na różnych wydarzeniach jako prelegent, interesuje się piłką nożną.

„Popularne podejścia w Funkcyjnym JS”, Viacheslav Shevchenko, JavaSript Developer

Kiedy zaczynasz uczyć się funkcyjnego podejścia w JavaScript, możesz znaleźć wiele materiałów na temat rozwijania funkcji, częściowego wywołania, kompozycji i wielu innych. Dla mnie najtrudniejsze było znalezienie praktycznych przykładów użycia i upewnienie się, do czego właściwie potrzebuję tego podejścia.

Postaram się pokazać wam zalety i wady funkcyjnego podejścia do JS. Porozmawiamy o natywnej implementacji rozwijania funkcjonalności, częściowym wdrożeniu i kompozycji. Zarekomenduję wam zewnętrzne biblioteki w ramach tego podejścia i – oczywiście – opowiem o wydajności.

Ponadto, pokażę wiele przykładów dla tych, którzy używają React oraz kwestie związane z podejściem funkcyjnym, z którymi zmierzyliśmy się w naszym projekcie.

Viacheslav Shevchenko

Programista JavaScript z 4-letnim doświadczeniem w tworzeniu aplikacji webowych, pracuje w DataArt. Posiada doświadczenie zarówno w zakresie frontendu, jak i backendu. Rozpoczął karierę zawodową jako programista Full-stack, a obecnie skupia się na języku JavaScript oraz technologiach z nim powiązanych.

Program

18:00

REJESTRACJA

18:05

PRELEKCJA „Podział kodu w aplikacjach React JS”

18:50

PRZERWA KAWOWA

19:00

PRELEKCJA „Popularne podejścia w Funkcyjnym JS”

19:40

NETWORKING