Medycyna

Branża, która z zasady jest konserwatywna, stanowi wyzwanie dla chcących dostosować ją do nowych technologii, ale właśnie w medycynie zachodzą procesy, które mogą zmienić życie każdego człowieka.

We współczesnej medycynie innowacyjne pomysły powstają w startupach, a na rynek masowy wprowadzają je firmy-giganci – i DataArt jest w stanie włączyć się w pracę na każdym etapie. Zrealizowaliśmy ponad 100 projektów w dziedzinie opieki zdrowotnej. Wśród nich można wymienić zbudowanie systemów obsługi w zakresie branży medycznej (stworzenie elektronicznych kart pacjentów bądź też kontrolę pracy laboratoriów) oraz udział w przeprowadzeniu badań klinicznych i poszukiwanie rozwiązań dla telemedycyny – zdalnej diagnostyki.

"DataArt’s Healthcare and Life Sciences practice and R&D team are dedicated to understanding and serving the needs of their customers. Their strong life sciences industry expertise has translated into designing user interfaces that are interactive, intuitive and create great user experience."

Bennett Malbon

VP of Technology

Doświadczenie DataArt w brzanży

EMR / HER

EMR / HER

Tworzymy system elektronicznych kart medycznych, odpowiadający amerykańskiej Ustawie o przenośności i odpowiedzialności w ubezpieczeniach zdrowotnych (HIPAA), kładąc nacisk na łatwość w użytkowaniu i instalacji. Ponadto pomagamy naszym klientom w otrzymaniu certyfikatu w ramach programu „Świadomego korzystania z elektronicznej karty medycznej”.

E-recepty

E-recepty

Integrujemy własne rozwiązania w zakresie elektronicznego uzupełniania recept z systemami takich producentów jak Surescripts, DrFirst, RxHub, aby uprościć proces przepisywania lekarstw i zminimalizować możliwość wystąpienia pomyłki lekarskiej.

PMS

PMS

Zgromadziliśmy bogate doświadczenie w rozwoju systemów zarządzania klinikami. Nasze rozwiązania pozwalają zautomatyzować najważniejsze procesy i zwiększyć wydajność pracy przy minimalnych kosztach.

Profile Pacjentów

Profile Pacjentów

Tworzymy aplikacje mobilne i internetowe, które zapewniają pacjentom dostęp do informacji o stanie ich zdrowia, a także pozwalają na wysyłanie zapytania o przedłużenie recepty. Nasze aplikacje uwalniają lekarzy od zbędnej pracy papierkowej i ułatwiają życie ich pacjentom.

Rozwiązania HIE/HIX

Rozwiązania HIE/HIX

Tworzymy platformy do wymiany informacji medycznych, które pozwalają gromadzić i łączyć dane pacjentów, a także zapewniają bezpieczną transmisję danych.

Rozwiązania Finansowe w Medycynie

Rozwiązania Finansowe w Medycynie

Integrujemy systemy naszych klientów z systemami firm ubezpieczeniowych i opracowujemy odpowiednie rozwiązania HIPAA, które upraszczają proces obsługi roszczeń ubezpieczeniowych, prowadzenie księgowości i sporządzanie raportów.

LIMS

LIMS

Na indywidualne zamówienie klienta oferujemy systemy zarządzania pracą laboratorium, które w pełni odpowiadają wymogom HIPAA. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają na uwzględnienie zarówno wielkości konkretnego laboratorium, jak i wszystkich jego specyficznych potrzeb.

Rozwiązania mHealth

Rozwiązania mHealth

Budujemy aplikacje dla zdrowia i fitnessu, w środowisku iOS i Android, synchronizujemy je z pamięcią w chmurze i integrujemy z zewnętrznymi API, na przykład HealthVault, HealthKit.

Usługi Integracji

Usługi Integracji

Tworzymy aplikacje proste do konfiguracji i umożliwiające integrację urządzeń medycznych z komputerami, zapewniając szerokie możliwości ich wykorzystania.

Testowanie Leków

Testowanie Leków

Współpracujemy z firmami farmaceutycznymi i biotechnologicznymi oraz tworzymy specjalistyczne programy dla testowania nowych preparatów medycznych i zarządzania laboratorium.

Badania Kliniczne

Badania Kliniczne

Pomagamy organizacjom zajmującym się badaniami klinicznymi (CRO), firmom farmaceutycznym i biotechnologicznym budować najnowocześniejsze systemy informatyczne, spełniające wymogi zewnętrzne. Posiadamy doświadczenie w tworzeniu najróżniejszego oprogramowania — począwszy od systemów zarządzania badaniami klinicznymi (CTMS) do dzienników elektronicznych pacjenta (ePRO).

Sprzedaż i Marketing

Sprzedaż i Marketing

Tworzymy rozwiązania pozwalające firmom farmaceutycznym promować swoje marki na rynku, który w ciągu 15 ostatnich lat uległ radykalnym zmianom: marketing bezpośredni i kontakt z pacjentem bez pośredników zastąpiły komunikację pomiędzy lekarzem a przedstawicielem handlowym.