5 lat DataArt w Lublinie

5 lat DataArt w Lublinie
8 sesji technologicznych, zwiedzanie biura, konkursy i przede wszystkim dobra atmosfera – to właśnie działo się 15 maja 2019 podczas dnia otwartego w DataArt w Lublinie. Firma świętuje w tym roku pięciolecie działalności.

Wydarzenie odwiedzili przedstawiciele Urzędu Miasta, lubelskich uczelni, społeczności technologicznych, studenci oraz pasjonaci branży IT. Była to doskonała okazja by spotkać się, poznać bliżej, podsumować działania DataArt, a także podzielić się planami.

— Cieszę się, że w tegorocznym wydarzeniu Open Day wzięło udział tak wiele osób. Świadczy to o tym, że z roku na rok na rynku lubelskim przybywa wykwalifikowanych specjalistów, a to z kolei przekłada się na wysoką dynamikę rozwoju lubelskiego sektora IT. Procesy zachodzące w mieście i wdrożenie strategii dedykowanej branży przyczyniły się do tego, że obecnie w DataArt z powodzeniem realizujemy międzynarodowe projekty, rozwijamy się i zatrudniamy kolejnych specjalistów – mówi Julia Diatczyk, Prezes Zarządu firmy DataArt Poland.

Głównym punktem programu były krótkie prezentacje – IT talki, w których specjaliści z DataArt opowiadali o technologiach, realizowanych projektach i swoich pasjach. Wśród poruszonych tematów pojawiły się zagadnienia związane z językami programowania (Java, JavaScript), analizą biznesową, testowaniem oprogramowania oraz możliwościami rozwoju w branży IT. Wystąpili: Alisa Bratchun, Jakub Celewicz, Olga Grabovska, Piotr Machlarz, Maciej Sikora, Milena Stachniuk, Grzegorz Szymański i Bartosz Woźniak.

— React vs Vue? Ciężko jednoznacznie wydać werdykt. React systematycznie się wspina. Dzięki "react hooks" mamy kolejny przełom. Warto być dociekliwym, bo nowe spojrzenie podsuwa nowe rozwiązania – komentuje swoje wystąpienie mówi Jakub Celewicz, Senior Developer w DataArt Poland. - Dziękuję wszystkim za wspólny czas na Open Day – dodaje.

Goście mieli okazję porozmawiać z zespołem DataArt i zobaczyć, jak firma funkcjonuje na co dzień. Podczas wydarzenia biuro było otwarte dla wszystkich, którzy chcieli je zwiedzić. Wśród dodatkowych atrakcji znalazł się konkurs na platformie Skillotron. Nie zabrakło także wyzwań wymagających spostrzegawczości, wnikliwości, a nawet zdolności utrzymania równowagi.

— Wszystkie elementy programu, od wartościowych IT talków, przez stworzenie dobrej atmosfery po układanie tangramu, wyrażają to jacy jesteśmy. DataArt to przede wszystkim ludzie, różnorodność i otwartość - mówi Paulina Papuda, PR Manager w DataArt - zapraszamy na inne wydarzenia organizowane przez nas i do śledzenia naszych aktualności.

Obejrzyjcie relację video z Open Day: