Anna Bocharova: O wydajności na IT talk w Lublinie

Anna Bocharova: O wydajności na IT talk w Lublinie
W czwartek, 22 lutego 2018 odbędzie się kolejne spotkanie z serii IT talk w Lublinie. Tym razem poprowadzi je Anna Bocharova, Senior .NET Developer w DataArt. Poznajcie ją bliżej, postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i przybliżyć temat swojej prezentacji.

Jak długo jesteś programistką? Jak wyglądały twoje początki?

Programowanie pasjonowało mnie już w szkole średniej, brałam wtedy udział w Olimpiadach z tej dziedziny. Pierwszą pracę w zawodzie dostałam na 3 roku studiów, co znaczy, że zajmuję się tym już od ponad 6 lat.

Jakie było najciekawsze rozwiązanie, nad którym pracowałaś?

Pracowałam nad platformą Skillotron. Tworzyłam ją zanim została uruchomiona i nadal rozwijam jej nowe funkcjonalności, dzięki którym jest jeszcze bardziej interesująca. Skillotron to quiz online, dzięki któremu można sprawdzić poziom swojej wiedzy technicznej. Pozwala również na zadawanie własnych pytań i porównanie swoich wyników z innymi graczami. Opiera się na treściach generowanych przez użytkowników, a baza dostępnych pytań wciąż się powiększa.

O czym opowiesz podczas spotkania IT talk? Zdradź proszę kilka szczegółów.

Proces rozwoju oprogramowania wiąże się z wieloma istotnymi kwestiami. Jedną z nich jest wydajność. Problemy z wydajnością powodują, że użytkownicy końcowi mogą być negatywnie nastawieni do produktu, a jego wartość rynkowa spada. W trakcie spotkania opowiem o głównych problemach, które mogą pojawiać się w projektach i podzielę się wskazówkami, jak je rozwiązywać.

Rejestracja na spotkanie.

Do zobaczenia!