Bezpłatne kursy Pythona od IBM, Microsoft i MIT

14 stycznia 2020
Bezpłatne kursy Pythona od IBM, Microsoft i MIT
Python to obecnie jeden z najpopularniejszych języków programowania. Wybraliśmy kursy stworzone przez wiodące firmy z branży IT oraz poważane uniwersytety. Kursy są odpowiednie dla początkujących i średniozaawansowanych programistów. Wszystkie są w języku angielskim, więc mogą być interesujące dla tych, którzy chcą poprawić umiejętności językowe i poszerzyć zasób słownictwa technicznego.

Filmy instruktażowe, teksty i niektóre zadania praktyczne są dostępne na Coursera i EdXB bezpłatnie. Dodatkowo płatne są testy i certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia.

 

PYTHON FOR EVERYBODY

University of Michigan

Poziom: początkujący

Czas trwania: 4 miesiące / 12 godzin tygodniowo

Poznaj podstawy programowania w Pythonie z pomocą profesora z Uniwersytetu Michigan, Charlesa Severance’a. Zapoznaj się ze strukturami danych i innymi podstawowymi pojęciami w dziedzinie programowania, naucz się tworzyć aplikacje do wyszukiwania i przetwarzania danych.

Program składa się z 5 kursów:

  • Programming for Everybody (Getting Started with Python)
  • Python Data Structures
  • Using Python to Access Web Data
  • Using Databases with Python
  • Retrieving, Processing, and Visualizing Data with Python

Program oparty jest na książce autorstwa prof. Severance’a “Python for Everybody”. Możesz pobrać książkę, obejrzeć filmy instruktażowe i wykonać część zadań na jego stronie internetowej.

 

INTRODUCTION TO COMPUTER SCIENCE

Microsoft

Poziom: początkujący

Czas trwania: 4 miesiące / 3-4 godziny w tygodniu

Kurs dla początkujących programistów obejmuje podstawy kodu binarnego, zagadnienia związane z maszyną Turinga, podstawy logiki analitycznej i działania komputerów. Nauczysz się podstaw tworzenia aplikacji w Pythonie, nauczysz się rozwiązywać problemy techniczne i będziesz mógł kontynuować naukę na zaawansowanym poziomie.

Program składa się z 3 kursów. Możesz zarejestrować się bezpłatnie, jeśli wybierzesz każdy kurs osobno.

 

DATA SCIENCE

IBM

Poziom: początkujący

Czas trwania: 3 miesiące / 12 godzin tygodniowo

Poznaj jeden z najpopularniejszych obszarów IT — data science i machine learning. Program edukacyjny IBM składa się z 9 kursów obejmujących szeroki zakres tematyczny: narzędzia i biblioteki open source, metodologie, Python, SQL, uczenie maszynowe, wizualizacja i analiza danych.

 

INTRODUCTION TO COMPUTER SCIENCE AND PROGRAMMING USING PYTHON

MIT

Poziom: początkujący

Czas trwania: 9 tygodni / 14-16 godzin tygodniowo

Dowiedz się, jak używać Pythona 3.5 do rozwiązywania realnych problemów analitycznych. Zdobądź podstawową wiedzę na temat obliczeń, najprostszych algorytmów, struktur danych, testów i debugowania.

Po ukończeniu kursu, możesz kontynuować naukę na bardziej zaawansowanym poziomie - kurs Computational Thinking and Data Science rozpoczyna się 25 marca.

 

FUNDAMENTALS OF COMPUTING SPECIALIZATION

Rice University

Poziom: początkujący

Czas trwania: 8 miesięcy / 6 godzin tygodniowo

Kurs obejmuje większość materiału na temat Pythona dla studentów pierwszego roku Rice University w Teksasie. A mianowicie:

An Introduction to Interactive Programming in Python

Principles of Computing

Algorithmic Thinking

 

STATISTICS WITH PYTHON

University of Michigan

Poziom: początkujący / średniozaawansowany

Czas trwania: 2 miesiące / 9 godzin tygodniowo

Specjalnością programu jest analiza statystyczna z użyciem Pythona. Dowiedz się, skąd pochodzą dane i jakie typy danych można zbierać. Poznaj projektowanie i zarządzanie danymi, zasady ich skutecznego badania i wizualizacji. Naucz się wykorzystywać dane do oceny teorii, interpretowania wniosków logicznych i stosowania zaawansowanych technik modelowania statystycznego.

 

ARTIFICIAL INTELLIGENCE

Microsoft

Poziom: średniozaawansowany

Czas trwania: 15 miesięcy / 4-6 godzin tygodniowo

Program obejmuje wykorzystanie Pythona do pracy z danymi, etykę i prawa w odniesieniu do pracy z analizą danych i sztuczną inteligencją, zasady i modele uczenia maszynowego, rozwój i operacjonalizację rozwiązań AI oraz inne istotne zagadnienia.

Program składa się z 11 kursów.  Możesz zarejestrować się bezpłatnie, jeśli wybierzesz każdy kurs osobno.

 

APPLIED DATA SCIENCE WITH PYTHON

University of Michigan

Poziom: średniozzaawansowany

Czas trwania: 5 miesięcy / 7 godzin tygodniowo

Program dotyczy przetwarzania danych za pomocą Pythona. Jest on przeznaczony dla osób, które mają już podstawową wiedzę z zakresu programowania w Pythonie. Naucz się stosować techniki statystyczne, machine learning, wizualizację informacji, analizę tekstu i sieci społecznościowych za pomocą popularnych zestawów narzędzi: pandas, matplotlib, scikit-learn, nltk i networkx.

Powodzenia!