CV Duck: ponad 3300 ulepszonych CV i rozszerzona lista krajów

CV Duck: ponad 3300 ulepszonych CV i rozszerzona lista krajów
Na początku 2019 roku DataArt uruchomiła CV Duck, bezpłatną usługę online ulepszania CV dla programistów i wszystkich osób zaangażowanych w tworzenie produktów cyfrowych. Eksperci HR i redaktorzy poprawiają błędy i dają rady każdemu, kto chce wiedzieć, jak ustrukturyzować tekst, a także opisać doświadczenie i umiejętności zawodowe.

W pierwszym roku CV Duck działało tylko na Ukrainie iw Rosji, ale w 2020 roku na liście umieściliśmy inne kraje, głównie te, w których znajdują się centra rozwoju oprogramowania DataArt. Teraz obejmuje również Polskę, Bułgarię, Armenię i inne kraje Unii Europejskiej, Argentynę, Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone. Ze względu na ograniczenia prawne związane z przetwarzaniem danych osobowych nie można objąć usługą od razu całego świata, ale mamy nadzieję na dalsze poszerzanie dostępności CV Duck.

Ponad 3300 CV już zweryfikowanych przez ekspertów CV Duck

Aby uzyskać rekomendacje, po prostu prześlij własną wersję dokumentu na cvduck.pro. Po około dziesięciu dniach użytkownik serwisu otrzymuje zredagowaną wersję CV z komentarzami rekrutera i redaktora. Eksperci udzielają rekomendacji dotyczących treści (struktura, objętość, format prezentacji, dostępność ważnych danych itp.) i formy - sprawdzają styl, pisownię i interpunkcję w języku angielskim, rosyjskim i ukraińskim. W przeciwieństwie do innych serwisów, wszystkie komentarze w CV Duck są pisane przez specjalistów DataArt, a nie zautomatyzowany system.

99% recenzji użytkowników CV Duck jest pozytywnych

Eksperci zaangażowani w projekt CV Duck to osoby z dużym doświadczeniem w HR, w szczególności w branży IT. Jednak podczas sprawdzania CV kierują się nie tylko własnym gustem, ale także specjalną listą kontrolną. Nasi koledzy opracowali ją w ciągu pierwszych sześciu miesięcy pracy, aby podejście do ulepszania CV było bardziej jednolite i uporządkowane.

Nasi użytkownicy

Junior 26,22 %
Middle 25,35 %
Senior 19,72 %
Trainee 17 %
Strong Junior 6,89 %
Strong Middle 4,54 %
Expert 0,52 %

Wśród użytkowników serwisu większość to specjaliści na poziomie Junior i Middle, ale około ⅕ CV nadesłali specjaliści na poziomie Senior i Expert.

Dla DataArt CV Duck to przede wszystkim narzędzie do rozwijania społeczności IT, chociaż czasami oferujemy użytkownikom odpowiednie oferty pracy, jeśli takie mamy w danym momencie. Jednak osoby, które przesyłają swoje CV do CV Duck, nie mają zobowiązań wobec naszej firmy. Dla DataArt ten projekt jest ważny nie jako narzędzie rekrutacyjne.

Nie przekazujemy otrzymanych informacji stronom trzecim, nie nękamy ich telefonami ani e-mailami, a wszystkie dane przetwarzamy zgodnie z lokalnymi przepisami.

243 użytkowników CV Duck zostało przebadanych pod kątem wolnych miejsc pracy w DataArt

Pod względem specjalizacji CV Duck jest szczególnie popularny wśród inżynierów QA, którzy stanowią 14% wszystkich zgłoszeń. 13% CV zostało przesłanych przez programistów JavaScript, 12,5% - przez Project Managerów, a nieco ponad 7% - przez programistów Java.

Wskazówki dotyczące korzystania z LinkedIn

W kwietniu i sierpniu w ramach CV Duck przeprowadziliśmy szereg konsultacji dotyczących profili na LinkedIn, pokazując, jak poszerzyć zasięg publikacji i sieć kontaktów. Nie wszyscy specjaliści z branży IT w pełni opanowali możliwości tej sieci społecznościowej, w tym przy poszukiwaniu nowych projektów. Postanowiliśmy więc, że głębsze zapoznanie się z nim jako narzędziem prezentowania własnych umiejętności będzie przydatne dla społeczności i konkretnych osób. Ponadto w warunkach zwiększonej niepewności wielu poważnie martwiło się o przyszłość zawodową.

W sumie przeprowadziliśmy 126 bezpłatnych półgodzinnych konsultacji przez Skype.