DataArt otworzy nowy oddział w Armenii w 2019 roku

3 kwietnia
DataArt otworzy nowy oddział w Armenii w 2019 roku
DataArt, firma zajmująca się konsultingiem technologicznym na skalę globalną, otworzy w 2019 roku nowe biuro w Erywaniu, stolicy Armenii. Armeński oddział będzie odpowiedzialny za rozwój oprogramowania oraz sprzedaż, ze specjalizacją w kierunku usług Quality Assurance.

DataArt prowadzi swoje oddziały w 20 lokalizacjach na całym świecie, w tym w Polsce: w Lublinie i we Wrocławiu, w których współpracuje z około 280 specjalistami.

Nowe biuro w Erywaniu ma osiągnąć pełną zdolność operacyjną w czerwcu, a do końca roku osiągnąć zatrudnienie na poziomie 30 osób. Na jego czele stanął Arsen Baghdasaryan, weteran branży technologicznej z ponad 20-letnim doświadczeniem. W czasie swojej kariery przyczynił się do rozwoju branży IT w Armenii, nadzorując krajowe inicjatywy szkoleniowe dla specjalistów oraz programy mentorskie dla start-upów. Zanim dołączył do DataArt, kierował działem QA w Synopsys Armenia.

— Start działalności w Armenii jest wypadkową kilku czynników: atmosfery przedsiębiorczości w tym kraju, demokratycznych przemian w ostatnich latach oraz licznych ułatwień ze strony lokalnego rządu dla firm technologicznych. Tak jak zawsze, budujemy nowy zespół w oparciu o lokalnych specjalistów, których wiedza i zaangażowanie pomogą nam rosnąć – powiedział Mikhail Zavileysky, General Manager w DataArt.


Sektor IT w Armenii

Sektor IT jest jednym z najszybciej rosnących w tym kraju. Łączne przychody firm zajmujących się rozwojem oprogramowania w 2018 roku wyniosły 730,2 mln dolarów, o 19 proc. więcej niż w poprzednim roku, wynika z raportu State of the Industry Report: Information and Telecommunication technologies sector in Armenia przygotowanego przez Enterprise Incubator Foundation. Równocześnie Armenia znalazła się na 41 miejscu wśród 190 krajów w rankingu Banku Światowego Doing Business w 2019 roku.