DataArt ulepsza technologię Point-of-Sale dla firmy Bematech

NOWY JORK – 9 marca 2016 roku – Międzynarodowa firma konsultingowa DataArt, tworząca rozwiązania end-to-end dla klientów korporacyjnych w wybranych branżach, rozpoczyna współpracę z Bematech, liderem na rynku w zakresie technologii Point-of-Sale. Pierwszym efektem współpracy jest samodzielna infrastruktura w chmurze, dostępna dla użytkowników w ramach subskrypcji. Umożliwia ona sklepom detalicznym zarządzanie swoją działalnością bez inwestowania we własny system IT.

Bematech ma większość udziałów w Brazylii na rynku drukarek paragonowych używanych przez restauracje. Poza tym, firma może pochwalić się znacznym udziałem w rynku amerykańskim w zakresie systemów monitorów kuchennych z których korzystają sieci restauracji z prestiżowej listy 500 QSR. Współpraca z DataArt przyniesie wiele korzyści dla przemysłu Point-of-Sale, podtrzymując tendencje rozwojowe w kierunku lekkiej infrastruktury IT dostępnej przez chmurę dla dowolnego terminala All-in-One na bazie systemu Android lub preferowanego przez klienta urządzenia mobilnego z Androidem. Dzięki obniżeniu kosztów wejścia na rynek i przyspieszeniu odpowiednych procesów adaptacyjnych, ta technologia znacznie ułatwi życie nowym przedsiębiorstwom.

Kluczową zmianą będzie wytworzenie oprogramowania, które posiada w sobie funkcjonalność rozproszoną wcześniej w wielu systemach. Nowa platforma POS firmy Bematech o nazwie Bemacash pozwala użytkownikom śledzić i zarządzać towarami w magazynie, sprzedażą i systemem dostaw. Posiada wiele dodatkowych funkcji obejmujących także kontrolowanie grafików czasu pracy, listy pracowników i system ich premiowania, rejestrację zamówień i zarządzanie towarem w magazynie. Ta platforma jest gotowa do integracji z zarządzającym systemem fiskalnym Bematech w Brazylii, który został stworzony do śledzenia spłat podatków i wysyłania deklaracji podatkowych do właściwych urzędów państwowych, pomagając firmom w przestrzeganiu odpowiednych wymogów. Równocześnie aplikacja Bemacash upraszcza proces transakcji i oferuje szeroki wybór metod płatności.

Nowe usługi zapewniają przedsiębiorstwom większą wydajność, elastyczność i kontrolę poprzez zdalny dostęp do danych, inteligentną automatyzację i usprawnienie procesów biznesowych. Równocześnie zmniejszają się koszty budowy i utrzymania infrastruktury wewnętrznej. Wszystko to klient otrzymuje za niewielką , miesięczną opłatą.

„DataArt przerosła nasze oczekiwania co do sposobu realizacji tego projektu potwierdzając tym samym swoje specjalistyczne doświadczenie w pracy z systemem Android. W połączeniu z infrastrukturą w chmurze i metodologiami wytwarzania oprogramowania osiągnęliśmy znakomite wyniki” – powiedział Fabio Romano, Menadżer ds. rozwoju oprogramowania Bematech.

Dla nas to zawsze zaszczyt pracować z klientami, którzy starają się przesunąć granice tego, co możliwe", powiedział Alexei Miller, dyrektor zarządzający w DataArt. "Bematech jest powszechnie znany w branży w Ameryce Łacińskiej i Północnej. Jesteśmy wdzięczni za obdarzenie nas zaufaniem, dzięki czemu DataArt ma przenieść, i tak już doskonałe systemy partnera, na następny poziom.

O Bematech:

Firma Bematech działa w Stanach Zjednoczonych już ponad 30 lat. W tym czasie rozwinęła szeroką sieć dystrybucji, która obejmuje ponad 500 tysięcy punktów sprzedaży w 37 krajach. Bematech prowadzi cztery centra badawczo-rozwojowe. W biurach firmy ulokowanych w Brazylii, Chinach, na Tajwanie, w USA i Argentynie pracuje ponad 1200 specjalistów. Dział ds. kompleksowej obsługi klienta i wsparcia technicznego znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Bematech szczyci się statusem lidera i w oparciu o posiadaną wiedzę w branży oferuje kompletne rozwiązania POS, jak również pakiety dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta, w tym systemy typu All-in-One, system monitorów kuchennych, skanery, drukarki, monitory dotykowe, wyświetlacze informacyjne dla klientów oraz wiele innych. www.bematechus.com.