Firma DataArt zajęła trzecie miejsce w konkursie InnovateNYP: Pediatric App Challenge

 

Firma DataArt zajęła trzecie miejsce w konkursie InnovateNYP: Pediatric App Challenge, organizowanym przez prezbiteriański szpital w Nowym Jorku. Nasz zespół stworzył aplikację, aby pomóc w leczeniu dzieci chorujących na cukrzycę.

W konkursie wzięło udział 16 zespołów. Ich zadaniem było stworzenie roboczego prototypu aplikacji, która może pomóc w leczeniu najmłodszych pacjentów. Na wykonanie zadania każdy zespół miał 10 tygodni. Aplikacje były oceniane pod względem oryginalności, jakości, wyglądu, łatwości w obsłudze i korzyści zarówno dla użytkownika jak i przemysłu.

Zespół DataArt stworzył program przeznaczony dla dzieci chorujących na cukrzycę. Składa się on z dwóch powiązanych ze sobą aplikacji (na razie są gotowe tylko prototypy) – dla dziecka i dla rodziców.

Aplikacja dziecięca jest całkowicie grywalna: wiewiórka z kreskówki pomaga dziecku w przestrzeganiu codziennego harmonogramu, biorąc leki i oferując spersonalizowane treści edukacyjne. Aplikacja przechowuje dane z gleukometru cyfrowego oraz gromadzi statystyki dotyczące zdrowia dziecka. Dane te są następnie przekazywane do aplikacji nadrzędnej.

Aplikacja dla rodziców nie tylko monitoruje stan zdrowia dziecka, ale również uczy rodziców jak prawidłowo opiekować się chorującymi na cukrzycę. Przypomina nam, w jakim terminie należy wziąć leki, sprawdzić poziom cukru we krwi albo umówić się na wizytę do lekarza.

Tu można zobaczyć zdjęcia i dowiedzieć się więcej na temat aplikacji.