Jak zostać sprytnym testerem? Gratka dla specjalistów QA z Lublina

Jak zostać sprytnym testerem? Gratka dla specjalistów QA z Lublina
W czwartek, 28 czerwca 2017 r. szykujemy prawdziwą gratkę dla specjalistów QA z Lublina, kolejne spotkanie z serii IT talk. O niuansach pracy przy zapewnieniu jakości oprogramowania i przydatnych technicznych trikach opowiedzą Svetlana Vasylyeva i Vitaliy Trofimenko, doświadczeni inżynierowie QA pracujący w DataArt. Oboje posiadają kilkuletnie doświadczenie w branży IT, pracowali w projektach dedykowanych zróżnicowanym obszarom, w tym turystyce, finansom i rozrywce.

Dzięki testowaniu oprogramowania możemy upewnić się, czy biegi działają płynnie i dobrze współpracują. Czasami trudno sprawić, by wszystko funkcjonowało odpowiednio gładko. Porozmawiamy o ciekawych narzędziach, które mogą pomóc wam być nie tylko testerami, ale sprytnymi testerami – mówi Vitaliy uchylając rąbka tajemnicy.

Wśród tematów, które będą poruszone podczas IT talk znajdą się kwestie związane z instalacją aplikacji na emulatorach, sposoby na nagrywania video na różnych urządzeniach czy identyfikacja błędów. Rozłożone na czynniki pierwsze zostaną narzędzia, które w codziennej pracy okazują się nieodzowne. Poznamy od środka symulator XCODE – zarówno jego zalety: możliwość emulowania wielu różnych urządzeń, wsparcie dla najnowszych wersji systemu iOS i realistycznej symulacji, jak i jego wady z perspektywy doświadczonego specjalisty QA. Porozmawiamy również – między innymi - o Android Studio, darmowym wieloplatformowym narzędziu wspierającym debugging. Poznamy bliżej Charles, BrowserStack i Zephyr. Zajrzymy również do konsoli developerskiej w poszukiwaniu błędów w kodzie.

W życiu istnieje wiele prostych rzeczy, które pomagają oszczędzać czas i wysiłek. Kiedy ich używamy, nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie jak wyglądało życie bez nich. Czasami masz konkretny problem, googlujesz i wszystko wydaje się bajecznie łatwe, ale kiedy próbujesz go rozwiązać tracisz cały dzień, kompletnie bez efektu z jakiegoś głupiego powodu. Opowiem o tym, czego nauczyłam się w ciągu ostatnich pięciu lat i co pomaga być naprawdę sprytnym testerem – mówi Svetlana, zapytana o tematy, jakie poruszy podczas spotkaniu.

Prezentacja będzie prowadzona w języku angielskim.

Rejestracja na spotkanie jest bezpłatna: https://ittalklb29062017.evenea.pl/

Do zobaczenia!