Java przekonała mnie standardami i ogólnodostępnością

Java przekonała mnie standardami i ogólnodostępnością
O początkach kariery w branży IT, zawodowych wyborach i interesujących projektach opowiedział Arkadiusz Migała, prelegent tegorocznej konferencji IT NoStop: J-Santa, która odbędzie się 8 grudnia w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Arkadiusz mówi o sobie, że jest rzemieślnikiem – „Nie mam tu na myśli bycia stolarzem, jubilerem czy piwowarem, ale zgadzam się w zupełności, że tworzenie oprogramowania to rzemiosło i w taki sposób staram się traktować to, co robię na co dzień w swojej pracy oraz poza nią. Uczestniczę również w różnych spotkaniach i konferencjach branżowych, takich jak SpreadIT, 4Developers, Confitura czy SJUG. Na co dzień Javowiec z epizodami w Node.js oraz AWS”. Poprosiliśmy, by opowiedział nam o swoich zawodowych początkach, wyborach i projektach i zapowiedział swoje wystąpienie. Jesteście ciekawi?

Opowiedz o sobie, o swoich początkach w branży. Jak wyglądało to kiedyś, co zmieniło się do teraz?

A.M.: Przygodę w branży zacząłem od studiów, podczas których miałem okazję pracować po raz pierwszy w mniejszych i większych firmach, w których wiele się nauczyłem. Dzięki temu zdobytą wiedzę można wykorzystywać, zestawiać, polepszać, ale mimo wszystko człowiek uczy się całe życie.

Dlaczego Java? Co skłoniło cię do wyboru tego języka? Dlaczego jest wyjątkowy?

A.M Moja droga z programowaniem wyglądała następująco: Pascal > C > C++ > Java, potem był jeszcze JavaScript, C#, Python. To jednak Java swoimi standardami i ogólnodostępnością mnie przekonała i tak już zostałem w środowisku JVM.

Jaki projekt z realizowanych do tej pory możesz uznać za najciekawszy? Dlaczego?

A.M.: Projekt, w którym miałem okazję popracować zarówno z Javą jak i Node.js-em, tak aby za tą Javą zatęsknić :) Oprócz tego, dużo nowych niekonwencjonalnych technologii takich jak Netty, MyBatis, a wszystko w chmurze AWS.

Jesteś w gronie prelegentów tegorocznej konferencji J-Santa. O czym opowiesz? Zdradź kilka szczegółów.

A.M.: Mówiąc o asynchronicznych podejściach nie będę skupiał się tylko na jednej dziedzinie (np. programowaniu asynchronicznym), czy wybranej technologii (np. Netty). Przedstawię ten asynchronizm na kilku warstwach, począwszy od kodu, a skończywszy na integracji między systemami. Na końcu podsumowując wszystko z dobrej i złej strony a zaczniemy od życiowego przykładu.

Kto powinien pojawić się na Twojej prezentacji? Czego może się spodziewać?

A.M.: Prelekcję kieruję do wszystkich, którzy mają szerszą świadomość, na temat tego co dzieje się w systemach, nad którymi pracują na co dzień. Mam nadzieje, że każdy znajdzie w tej prezentacji coś dla siebie. Oprócz tego należy się spodziewać memów oraz sucharów :)

Weź udział w J-Santa! Zarejestruj się TUTAJ