Nie jestem dobrym przypominaczem, więc zdecydowałem się na technologie

Nie jestem dobrym przypominaczem, więc zdecydowałem się na technologie
O powodach, dla których zdecydował się na karierę techniczną, wyzwaniach w projektach i tym, co należy wiedzieć tworząc aplikacje opowiada Vyacheslav Mikhailov, Senior Solutions Architect w DataArt. Vyacheslav ma doświadczenie związane z wieloma branżami, w tym finansami, bezpieczeństwem siediowym i turystyką. Ma ponad 20-letnie doświadczenie i nieustannie podąża za najnowocześniejszymi technologiami.

Od jak dawna jesteś developerem? Co sprawiło, że wybrałeś właśnie taką ścieżkę kariery?

Zaczynałem w 1997 roku, pracując nad oprogramowaniem związanym z administracją. Trzy lata później rozpoczęliśmy pracę nad projektem opartym o pierwsze wersje beta frameworku .NET. Mamy teraz rok 2017, a ja nadal czasami zajmuję się kodowaniem… Wygląda na to, że nie lubię ludzi. Miewam problemy przy zarządzaniu. Uważam, że ludzie mogą pracować samodzielnie, niezależnie od siebie, ale niestety często potrzebują „przypominacza”. Nie jestem dobrym przypominaczem, więc zdecydowałem się na technologie.

Jaki projekt, z tych, nad którymi pracowałeś do tej pory, był najciekawszy?

Wszystkie projekty są w jakimś stopniu interesujące. Zazwyczaj nie angażuję się, kiedy nie widzę potencjału. Nowych technologie, nowe możliwości, nowi klienci. Każdy projekt jest unikalny.

Jaka aplikacja byłaby przydatna na rynku finansowym, ale wciąż nie została stworzona?

Gdybym znał odpowiedź na to pytanie, dawno miałbym startup!

O czym opowiesz podczas konferencji IT NonStop: Fintech hardcore?

Najważniejszą częścią mojej prezentacji są popularne błędy, które najczęściej obserwuję w rozwiązaniach. Kiedy mamy świadomość tego, jakie błędy mogą zostać popełnione, łatwiej ich unikać.

Rejestracja na konferencję IT NonStop: Fintech hardcore – it-nonstop-fintechhardcore.evenea.pl