O możliwościach zawodowych specjalisty QA

22 października 2018
O możliwościach zawodowych specjalisty QA
Przed nami kolejny IT talk w Lublinie. Spotykamy się w czwartek, 25 października. Tym razem spotkanie dedykowane jest specjalistom QA.

Jednym z prelegentów jest Vitaliy Trofimenko, który pracuje w branży IT od ponad 5 lat. W trakcie swojej kariery zaangażowany był w projekty z różnorodnych obszarów. Opowiedział nam o swoich doświadczeniach i zdradził, o czym opowie podczas wydarzenia.

— Dlaczego zdecydowałeś się na karierę w testowaniu? Co sprawia, że to zajęcie jest wyjątkowe?

V.T.: Spróbowałem zostać specjalistą QA 5 lat temu i to polubiłem. W każdym projekcie musisz zrozumieć inny zakres tematyczny. Turystyka, gry, finanse… to wszystko możesz odkryć!

— Jaką radę masz dla specjalistów QA szukających właściwej ścieżki kariery?

V.T.: „Doświadczenie bez teorii jest ślepe, ale teoria bez doświadczenia jest czysto intelektualną grą” – mówił Immanuel Kant. Nie przestawaj się uczyć. Jeśli chcesz być dobrym specjalistą QA teoria jest bardzo ważna. Inżynierowie na poziomie Middle i Senior skupiają się jednak przede wszystkim na praktyce i pracy zespołowej.

Jeśli jesteś w zawodzie od dłuższego czasu i czujesz monotonię, może to być dobry czas by wybrać swoją własną ścieżkę i się na niej skupić. Obowiązki specjalisty QA bezpośrednio graniczą z obszarami analizy biznesowej, zarządzania i automatyzacji. Wsłuchaj się w siebie – najlepsza praca to taka, którą lubisz!

— Kto powinien przyjść na twoją prezentację? Komu się przyda?

V.T.: Powinna być interesująca dla każdego kto chce zostać albo już jest specjalistą QA i chce poznać możliwości kariery i alternatywne zawodowe opcje.

Zarejestruj się na spotkanie   tutaj.

Do zobaczenia!