Oleksandr Tryshchenko: Tajniki Angulara na IT talk w Lublinie

Oleksandr Tryshchenko: Tajniki Angulara na IT talk w Lublinie
W czwartek, 28 września 2017 odbędzie się pierwsze w tym sezonie spotkanie z serii IT talk w Lublinie. Tym razem poprowadzi je Oleksandr Tryshchenko, specjalista z wieloletnim doświadczeniem pracujący w DataArt Wrocław. Poznajcie go bliżej, postanowił uchylić rąbka tajemnicy i przybliżyć temat swojej prezentacji.

Jak długo jesteś programistą? Dlaczego zdecydowałeś się na taką ścieżkę kariery?

Pracuję jako developer od 2011 roku. Według mnie, to wszystko jest kwestią ciekawości. Jeszcze w szkole zastanawiałem się, w jaki sposób tworzy się gry komputerowe – zacząłem się wtedy bawić Flashem, ActionScript i tak dalej, i tak dalej…

Jakie było najfajniejsze rozwiązanie, nad którym pracowałeś?

Właściwie pamiętam kilka projektów, które były wyjątkowe, ale chyba moim ulubionym projektem jest ostatni, nad którym pracowałem. To narzędzie tradingowe. Pracowaliśmy nad całkiem dynamicznym SPA obejmującym wiele procesów biznesowych. To bardzo elastyczna aplikacja obsługująca wiele WebSockets. Ale największym wyzwaniem była implementacja skalowalnych konferencji dla traderów. Z kilku czysto biznesowych powodów musieliśmy użyć WebRTC nie jako stosu P2P, ale technologii pozwalającej na zaaranżowanie rozmów z wykorzystaniem proxy. To nie było moje pierwsze doświadczenie z rozmowami głosowymi za pośrednictwem sieci, ale kopaliśmy głębiej niż przypuszczałem. Jest wiele interesujących zadań i pułapek w takim rozwiązaniu i nie jest zbyt popularne, musieliśmy więc przeprowadzić wiele śledztw i eksperymentów. Cały proces był inspirujący. I nasz team, z mojej perspektywy, poradził sobie z tym świetnie.

O czym będzie twoja prezentacja na IT talk w Lublinie? Czy możesz zdradzić kilka szczegółów?

Używamy frameworków jako narzędzi, które upraszczają pracę i sprawiają, że wszystko działa szybciej. Ale technologie są bardziej skomplikowane niż użycie młotka i musimy się ich uczyć, adaptować dobre i złe praktyki i prawdopodobne przypadki użycia. Opowiem o jednym konkretnym instrumencie: Angular2+ i jego podstawowych cechach. Opowiem o niektórych opcjach obejmowanych przez ten framework, które nie są tak popularne w projektach w porównaniu do innych. Zgłębimy Angularowe mechanizmy bindowania, by zrozumieć lepiej strategie wykrywania zmian, zmienne i stałe struktury danych, interakcję danych wejściowych i inne cechy.

Rejestracja na spotkanie https://ittalklb28092017.evenea.pl/

Do zobaczenia!