Partnerstwo DataArt ze światowym liderem PSI CRO

Partnerstwo DataArt ze światowym liderem PSI CRO
Lublin, Wrocław – 25 kwietnia 2017 - DataArt, międzynarodowa sieć firm zajmująca się konsultingiem technologicznym, ogłosiła dziś wdrożenie oprogramowania budżetowego dla PSI, organizacji prowadzącej kompleksowe badania naukowe na skalę globalną (CRO).

PSI, która ostatnio została ogłoszona najlepszą organizacją typu CRO na świecie w CenterWatch Global Investigator Site Survey 2017, w partnerstwie z DataArt rozwinęła nowe rozwiązanie technologiczne, które akceleruje i optymalizuje kalkulacje budżetowe, śledzenie wyników i analizę badań klinicznych.

Główną misją jest finalizacja badań klinicznych na czas i w ramach określonego budżetu. Budżetowanie i kontraktowanie jest znaną przeszkodą w badaniach klinicznych i kluczową przyczyną opóźnień w starcie tego typu projektów wg sondażu CenterWatch.

Nowy system budżetowy łączy funkcjonalność narzędzia do kosztorysowania i śledzenia realizacji budżetu z interfejsem do zarządzania badaniami klinicznymi. System przetwarza ogromną ilość zmiennych, od proponowanych kalkulacji budżetowych opartych o wymagania w ramach konkretnego projektu do śledzenia i zestawienia faktycznych wydatków, pozwalając na bardziej precyzyjne budżetowanie.

„Nowy system automatyzuje i poprawia wydajność procesu kalkulacji budżetu w PSI, zapewnia szerszy podgląd postępów nadań klinicznych i oferuje wiarygodną analitykę, umożliwiając podejmowanie lepszych decyzji związanych z zarządzaniem projektami tego typu”, powiedział Daniel Piekarz, Head of the Healthcare and Life Sciences Practice w DataArt. „Wierzymy, że w ogromnym stopniu ulepszy ofertę PSI, ponieważ odpowiada najostrzejszym wymaganiom związanym z przejrzystością budżetu, poziomem szczegółowości i łatwością manipulacji w odniesieniu do modeli klientów i pozwala na dokładną ewaluację i zaprojektowanie najbardziej optymalnych rozwiązań.” 

System służy również jako transparentne i elastyczne narzędzie do wsparcia sprzedaży, błyskawicznie modelując scenariusze budżetowe projektów wybrane przez klientów PSI, pozwalając im na rekonfigurację zmiennych i sprawdzenie, w jaki sposób zmiany te wpływają na całościowy budżet.

„Bardzo cenimy współpracę z zespołem DataArt i mamy nadzieję na więcej wspólnych projektów”, powiedziała Olga Alfonsova, Global Head of Business Development w PSI. „Wykazali się szczególnym zainteresowaniem naszymi potrzebami, byli cierpliwi i pomocni w trakcie pracy ze specyfikacją i zaprezentowali nam wiele kreatywnych rozwiązań, dostarczając nam wszechstronny produkt. Zespół PSI jest pod wielkim wrażeniem”. 

O PSI

PSI jest kompleksową organizacją przeprowadzającą badania kliniczne (CRO), będącą własnością prywatna I działającą na skalę globalną. PSI funkcjonuje na rynku jako organizacja skupiona na pragmatyzmie, potrafiąca oszczędzać miliony dolarów w budżetach sponsorów z branży farmaceutycznej poprzez rzetelne trzymanie się harmonogramów badań klinicznych. Zasięg globalny PSI obejmuje działania w zakresie badań klinicznych w wielu krajach i na wiele kontynentach. PSI jest znane z selektywnego podejścia do projektów, których się podejmuje. PSI charakteryzują również wysokie wskaźniki biznesowe powtarzalności i poleceń, jak również minimalna rotacja pracowników, co potwierdza status najlepszej organizacji CRO na świecie, zarówno w odczuciach pracowników jak i klientów. Główna siedziba zlokalizowana jest w Zugu (Szwajcaria), pod adresem: 113a Baarerstrasse 6300.

www.psi-cro.com