„Sekunda nie jest problemem tylko na pierwszy rzut oka”. Rails na IT talk w Lublinie

„Sekunda nie jest problemem tylko na pierwszy rzut oka”. Rails na IT talk w Lublinie
Wpływ czasu na projekty oparte o Rails na IT talk w Lublinie

W Lublinie oficjalnie rozpoczęliśmy wiosenny sezon na ciekawe technologiczne spotkania – za nami pierwsza w tym roku odsłona IT talk. Prezentację poprowadził Sergey Zinoviev, Senior Developer z centrum rozwoju oprogramowania DataArt w Woroneżu. To unikalna okazja nie tylko dla pasjonatów Ruby, ale także wszystkich tych, którzy są zainteresowani kwestiami związanymi z tworzeniem ogromnych międzynarodowych projektów.

Temat był nieszablonowy. Dowiedzieliśmy się wiele na temat nieoczywistych problemów związanych z datami i czasem, które mogą w codziennej pracy przysparzać nieoczekiwanych problemów nawet doświadczonym specjalistom. Choć to, że strefy czasowe, zmiany czasu z zimowego na letni (i odwrotnie) mogą mieć wpływ na działanie niektórych rozwiązań technologicznych wydaje się oczywiste, Sergey opowiadał także o tym, w jak dużym stopniu sekunda(!) przestępna potrafi zaburzyć pracę najbardziej rozpoznawalnych światowych marek.

Już na początku prezentacji gorącą dyskusję wywołało rozkładanie na czynniki pierwsze fałszywych twierdzeń na temat czasu, które zakorzeniły się w powszechnej świadomości. Czy ta sama godzina może zdarzyć się dwa razy w ciągu doby, w jaki sposób wyliczamy lata przestępne, czy każda minuta trwa 60 sekund… - próbowaliśmy odpowiedzieć na te i wiele innych pytań. Omawiane kwestie Sergey odniósł do konkretnych przykładów rozwiązań realizowanych za pomocą Rails.

Wszystkim, których zainspirował temat czasu, polecamy artykuł zarekomendowany podczas spotkania przez Sergeya (możecie znaleźć go tutaj:http://tinyurl.com/nhrjtjx). Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach z serii IT talk!