Tooling i community przyciągają do technologii

Tooling i community przyciągają do technologii
O początkach kariery w branży IT, zawodowych wyborach i interesujących projektach opowiedział Grzegorz Piwowarek, jeden z prelegentów IT NonStop: J-Santa, pierwszej typowo Javowej konferencji w Lublinie.

Wydarzenie odbędzie się już 8 grudnia w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Grzegorz jest głównym inżynierem w Casumo, trenerem w Bottega IT Minds, blogerem w 4comprehension.com oraz współtwórcą projektów Open Source. W wywiadzie zdradził nam również, o czym będzie jego wystąpienie. Jesteście ciekawi?

— Opowiedz o sobie, o swoich początkach w branży. Jak wyglądało to kiedyś, co się zmieniło?

G.P.: Moje początki w branży były dosyć... typowe. Zacząłem dosyć wcześnie jako freelancer (HTML, PHP), jeszcze przed rozpoczęciem studiów. Ciężko jest mi porównywać realia z początków mojej kariery do realiów obecnych, gdyż profile firm były całkowicie różne.

— Dlaczego Java? Co skłoniło cię do wyboru tego języka?

G.P.: Język absolutnie nie jest wyjątkowy — wręcz przeciwnie. Natomiast tooling i community to są te aspekty, które najbardziej przyciągają do technologii kręcących się wokół JVM.

— Jaki projekt z realizowanych do tej pory możesz uznać za najciekawszy? Dlaczego?

G.P.: Razem z TouK współtworzyliśmy projekt Hermes dla Allegro — był to message broker zbudowany na bazie Apache Kafka, która jest teraz dosyć gorącą technologią… a my to robiliśmy już w 2014 :)

— Jesteś w gronie prelegentów tegorocznej konferencji J-Santa. O czym opowiesz? Zdradź kilka szczegółów.

G.P.: Przez ostatnie kilka lat wygrzebałem trochę ciekawostek i błędów występujących w Javie. Zamierzam wyciągnąć je na światło dzienne i udzielić kilku porad jak sobie z nimi radzić.

—- Kto powinien pojawić się na Twojej prezentacji? Czego może się spodziewać?

G.P.: Każdy kto nie jest przekonany do migracji powyżej JDK8 — może w nowszych wersjach nie ma wybitnie użytecznych nowości, ale naprawiono wiele drobnostek, które uprzykrzają życie dosyć mocno.

Weź udział w J-Santa! Zarejestruj się >>> TUTAJ