Znajomość technologii to absolutna konieczność

Znajomość technologii to absolutna konieczność
Zarządzać, uczyć się, rozwijać – to odnosi się nie tylko do mojej pracy, to określa moje życie. Tak, mówi o sobie Tetyana Golubyeva, Project Manager w DataArt. Ma solidne Ma solidne doświadczenie nie tylko w zarządzaniu projektami, ale także w rozwijaniu kariery specjalistów, którzy ją otaczają. Uważa, że project manager jest jak artysta – kreuje unikalne procesy dedykowane konkretnemu projektowi i dąży w kierunku sukcesu. W wywiadzie opowiedziała o początkach swojej kariery i wyzwaniach w pracy managera.

Dlaczego zdecydowałaś się na karierę w IT? Jak wyglądały jej początki?

Początek mojej kariery w IT sięga 2 roku studiów – startowałam jako Java Trainee. Potem, dwa lata później zostałam specjalistą QA i zajmowałam się tym przez kolejne 5 lat. Ostatnie 8 lat upłynęło pod znakiem zarządzania, jestem managerem i pracuję w różnych rolach.

Jakie jest największe wyzwanie w pracy managera?

Dla mnie największym wyzwaniem jest zdefiniowanie punktu na którym powinien skoncentrować się mój zespół i utrzymanie tego skupienia. Najważniejsze, by nie zgubić się w całym morzu czynności i małych zadań.

Jaka aplikacja Twoim zdaniem byłaby najbardziej przydatna w branży finansowej, a jeszcze nie istnieje?

Ciężko stwierdzić, ale chyba sprawnie działające agregatory osobistego dochodu i wydatków. Takie aplikacje istnieją, ale wciąż są bardzo niedoskonałe.

O czym opowiesz na konferencji IT NonStop:Fintech hardcore?

Najważniejszy punkt mojej prezentacji jest widoczny w statystykach: większość startupów technologicznych upada i nie jest to najczęściej spowodowane brakiem odpowiedniej technologii, a brakiem umiejętności miękkich i prawidłowego zarządzania. Kiedy szukamy ekspertów, którzy dołączą do nowego projektu znajomość technologii to absolutna konieczność, ale – z drugiej strony - to minimum. Podyskutujemy o tym, co jeszcze jest potrzebne, kiedy jesteś ekspertem i czego biznesy będą wymagać od ekspertów technologicznych jutro. Jeśli chcesz być częścią świata IT, to znaczy, że jesteś gotowy na jutro.

Rejestracja na konferencję IT NonStop: Fintech hardcore >>> it-nonstop-fintechhardcore.evenea.pl